Az MLTSZ 2000-ben alapította meg a gyógytornász és a gyógypedagógus alapdiplomára épülő hazai lovasterapeuta képzést: Hippoterápia, illetve Gyógypedagógiai lovaglás és lovastorna szakágon, melyet az Oktatási Minisztérium hagyott jóvá. A képzés az akkreditált pedagógus továbbképzési program keretében zajlott 2022-ig.

2005-ben kezdték meg a lovasterápia iránt érdeklődő pszichológus szakemberek képzését, mivel egyre nagyobb igény mutatkozott a magatartási problémákkal küzdő, hiperaktív, autizmussal élő, valamint érzelmi és beilleszkedési problémákkal küzdő gyermekeket nevelő családok részéről a pszichológiai lovasterápia iránt. A képzés 2022-ig a Felnőttképzési Törvény hatálya alatt működött.

2006-tól indították el a Fogyatékos személyek szabadidős- és lovassport oktatója/edzője elnevezésű képzést. A lovasterápiás folyamat lezárását követően sok korábbi páciens szeretne bekapcsolódni a fogyatékos személyek szabadidős lovaglásába, vagy akár versenysportjába. Ez a képzés is az Fktv hatálya alatt került engedélyezésre és 2022-ig ebben a formában működött.

A lovasterapeuta képzések elméleti és gyakorlati óráinak oktatásában hazai és külföldi szakemberek egyaránt részt vesznek. A képzés során a hallgatóknak lovagló edzéseken is részt kell venniük, hogy sikeresen teljesítsék a képzést lezáró lovas vizsgát.

A képzéseket a jelentkezők számának függvényében évente indítják, annak érdekében, hogy minél több szakképzett lovasterapeuta tevékenykedjen az országban.

További információ a Magyar Lovasterápia Szövetség honlapján, illetve az alábbi szórólapokon olvasható.

lovasterapeuta képzés

para edző képzés